Cicliști ieșeni, uniți-vă!
It is currently 17 Jan 2018, 15:44

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: 10 Apr 2015, 15:07 

Daca te tine buzunarul, astia au un pret imbatabil:
http://www.bike-discount.de/en/buy/oakl ... wg_id-7505
Sigur nu dai gres cu ei.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10 Apr 2015, 19:30 

Oakley...stiu de ei, dar nu-s de mine.
In alta ordine de idei, costa mai mult decat am dat eu pe bicla (un fel de DHS, dar made in France si un pic mai bun...cel putin asa sper eu sa fie).
Sa-mi iau eu Limar acum si sa fiu multumit cu ei...ca despre Mighty n-am gasit mare lucru pe net si oricum mi-a trecut repede.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17 Apr 2015, 15:45 

Am facut split la topic, la rugamintea initiatorului, aici: viewtopic.php?f=10&t=9078

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19 Apr 2015, 09:52 

Pana la urma helio am luat. Limar OF9...M-a plăcut mult nuanta, un maro cu tenta de gălbui, mi s-a părut foarte odihnitoare. Am iesit putin din magazin cu ei, ieri pe la ora 15 (ati văzut cum a fost vremea, innorata, in Iasi) si mi s-a părut ca sunt suficient de deschisi. Acum, daca voi ajunge si prin păduri (rare momente, oricum), mai asteptam sa se deschida, etc.
Mi-am luat din Decathlon setul de 2 zale rapide, 20 lei, pt.3/8 viteze. Culoare neagra, Btwin scrie pe cutie, dar KMC stantat pe zale. Nu am montat-o, dar am incercat sa o inchid la mana si mi s-a părut ca merge foarte greu, nu am mai insistat. Or fi de unica folosinta? Ca nu m-am lămurit. Oricum, s-ar putea nici sa nu o mai montez, doar sa fie acolo, daca se rupe lantul...desi la stilul meu de pedalat, greu sa se întâmple asta.
Multumesc. Topicul pt.achizitia ochelarilor se poate închide, d.p.meu de vedere.

Multumesc, Adhrian si astăzi sper sa pun pozele in celalat topic.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20 Apr 2015, 09:33 

La ce pret sunt ochelarii si de unde i-ai achizitionat?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20 Apr 2015, 12:34 

@amataurul: de la teo-bikes, Iasi, zona Podu Ros. 209 lei, lentila helio cat.1-3 (nu devin transparenti, lentila maro cu o tenta de gălbui) si lentila fumurie polarizata, nuanta destul de închisă.
Ce e bine de stiut, desi depinde de fiecare: nu izolează complet, eu simt putin curent pe sub ei si foarte putin in laterale (si eu nu merg repede cu bicicleta). Poate pe alte conformatii faciale se asaza altfel. Pe de alta parte, circulând aerul, cred ca nu se vor aburi.
Pe site Limar scrie ca sunt compatibili cu clips pt.lentile de vedere, oricum asta nu este inclus in pachet.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20 Apr 2015, 12:46 

Ms de informatii. Pretul mi se pare foarte ok mai ales ca ai si o pereche de lentile polarizate ce pot fi folosite la condus (cele heliomate nu se activeaza in masina datorita filtrului UV al geamurilor). Spor la pedalat cu dansii!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28 Jul 2015, 12:43 

Ieri am prapadit o pereche de ochelari din modelul amintit mai sus: i-am scapat de pe casca si i-a calcat o masina. S-au rupt doar intr-o parte, in rest s-au crapat putin. Lentilele nu s-au spart - am incercat sa rup una si nu am reusit. E foarte posibil sa-mi iau acelasi model avand in vedere durabilitatea.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]