Cicliști ieșeni, uniți-vă!
It is currently 20 Oct 2017, 22:37

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: 25 May 2014, 22:19 

rares_is_here wrote:
Mersi mult pentru raspunsuri. Asa am mai fost indrumat si pe alte forumuri, sa aleg Btwin-ul. Singurul dezavantaj sunt jantele simple, dar asta e. Nu le poti avea pe toate. App, si Mistral parca are cadru din aluminiu. P.S. o sa ma uit si in Hervis si Intersport, dar din ce am vazut online nu e nimic special. O oferta au la X-fact Attack pro in Hervis, dar aceea e de fapt un Leader Attack rebranduit din ce imi dau eu seama, deci nu cred ca se merita. Tu ce crezi?

Nu iti recomand sub nici o forma X-facturile !!! Am mers pe una doi ani si mi-a ajuns, cate chestii s-au stricat si cati bani am dat pe la service-uri de biciclete pentru reparatii. Daca vrei sa ajungi ceva mai performer in ale biciclitului , iti recomand din prima sa mergi pe rockrider. Iti spun ca mergeam cot la cot cu lulacanci si observam clar calitatea biclei lui ... cat despre a mea intelegi tu cum sta treaba. Mult succes !

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01 Jun 2014, 15:28 

Iustin wrote:
Nu iti recomand sub nici o forma X-facturile !!! Am mers pe una doi ani si mi-a ajuns, cate chestii s-au stricat si cati bani am dat pe la service-uri de biciclete pentru reparatii. Daca vrei sa ajungi ceva mai performer in ale biciclitului , iti recomand din prima sa mergi pe rockrider. Iti spun ca mergeam cot la cot cu lulacanci si observam clar calitatea biclei lui ... cat despre a mea intelegi tu cum sta treaba. Mult succes !

Mersi mult pentru sfat! In curand ma voi duce sa cumpar Rockrider-ul 340. Cred ca e cea mai buna solutie la banii acestia!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03 Jun 2014, 22:25 

Cu mare placere ! Vreau sa ne tii la curent cu impresiile despre noua bicla !

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14 Jun 2014, 15:35 

Iustin wrote:
Cu mare placere ! Vreau sa ne tii la curent cu impresiile despre noua bicla !

Sigur! Saptamana viitoare merg la Bucuresti sa o cumpar, daca nu apare ceva intre timp! Voi reveni cu pareri!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30 Dec 2014, 23:21 

In primul si in primul rand, am datoria de a va multumi celor care m-ati ajutat in luarea deciziei achizitionarii acestei biciclete. Tinand cont ca am utilizat-o in perioada august-începutul lui decembrie, pot spune ca mi-am format cat de cat o impresie despre aceasta bicicleta. Nu am niciun regret in faptul ca am cumparat-o, nu am avut nicio problema cu ea. Inca nu s-a stricat nimic, nu s-a rupt nimic. Merge in continuare ca si cum ar fi fost noua, desi pot spune ca au fost situatii in care am mai abuzat de ea. Am utilizat-o atat in teritoriul urban, cat si pe drumuri de tara si chiar zone de padure sau dealuri suficient de abrupte. Nu am reusit sa ii ”creez” si nici ea nu mi-a creat vreo dificultate. Aproape ca am ajuns sa ma intreb daca este suficient de mare pretul pentru care se vinde. Cat despre design si calitatea constructiei, pot spune ca nu apartin acestei categorii de pret. Arata exceptional chiar si dupa luni de utilizare (s-ar parea ca cele 3 straturi de vopsea cu care cei de la Btwin au acoperit-o dau roade). Singurul lucru pe care i l-as fi putut reprosa ar fi fost suspensia din fata, care mi se parea cam rigida, dar si aceasta poate fi foarte usor reglata in functie de masa fiecaruia. In concluzie, daca nu va permiteti o bicicleta mai scumpa (si in unele cazuri, nici nu cred ca si-ar avea rostul vreuna), mergeti cu incredere pe aceasta varianta. Nu veti fi dezamagiti! Cei din magazin se comporta exemplar, iti raspund la toate intrebarile si chiar se ofera sa ii contactezi telefonic in cazul altor nelamuriri. Au stat o ora sa regleze bicicleta pentru inaltimea si masa mea. Iar ”Garantia pe viata” este reala, pentru cadru, pipa, ghidon si (mi s-a confirmat) ca si pentru furca. Aveti chiar si prima revizie gratuita. Servicii premium pentru un brand adevarat. Felicitari celor de la Dechathlon Btwin pentru ce au reusit sa realizeze! Si inca o data multumesc acestei comunitati pentru tot ajutorul si toate informatiile pe care mi le-a oferit (si pe care o sa mi le ofere si in continuare). Pe curând! P.S.: Aveti atasate si niste poze facute in prima zi.

Image
screenshot software

Image
image hosting 10mb limit

Image
upload imagem

Image
how to do a screenshot on a pc

Image
image hosting 30 mb

Image
pic upload

Image
uploading pictures

Image
take a screenshot

Image
upload a picture

Image
uploading images

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31 Dec 2014, 11:53 

Ma apucasem sa iti dau sfaturi de alegere a biclei.
Sunt pe mobil si nu vad toate detaliile, date, etc. Oricum tot rockrider-ul acela rigid te sfatuuam sa il iei, dar aceasta e mult mai frumoasa. Felicitari si la cat mai multi kilometri.
:ymparty:

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07 Jan 2015, 02:18 

Kondratov wrote:
Ma apucasem sa iti dau sfaturi de alegere a biclei.
Sunt pe mobil si nu vad toate detaliile, date, etc. Oricum tot rockrider-ul acela rigid te sfatuuam sa il iei, dar aceasta e mult mai frumoasa. Felicitari si la cat mai multi kilometri.
:ymparty:

Multumesc mult! Un an bun!

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25 Jul 2017, 21:56 

Salutare. Am observat ca tot mai multa lume se orienteaza catre bicicletele BTwin, insa ce parere aveti despre cele fabricate de catre DHS Romania. Se merita la pretul la care sunt oferite spre vanzare? Pe mine m-ar interesa sa comand modelul de mai jos.

https://www.sportist.ro/bicicleta-mtb-d ... -2017.html

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26 Jul 2017, 06:52 

elenadragomir wrote:
Salutare. Am observat ca tot mai multa lume se orienteaza catre bicicletele BTwin, insa ce parere aveti despre cele fabricate de catre DHS Romania. Se merita la pretul la care sunt oferite spre vanzare? Pe mine m-ar interesa sa comand modelul de mai jos.

https://www.sportist.ro/bicicleta-mtb-d ... -2017.html

Este un model mai slab echipat decat Rockrider 520 de la Decathlon.Singurul avantaj ar fi ca este de 29,dar ai transmisie 3x7. Ceea ce inseamna ca daca vei dori vreodata sa faci upgrade la transmisie ar trebui sa schimbi butucul rotii spate.Fiind si o bicicleta entry level dar fiind si de 29, acel DHS este mai greu decat RR520.
Daca ai posibilitate mergi si pe la magazinele de biciclete din Iasi poate iti pot oferi altceva pe roata de 29 in caz de 27.5 nu iti place,dar la bugetul acesta pe care il ai pentru bicicleta cam RR520 este cea mai bine echipata.(dar nu se stie niciodata poate mai au ceva ascuns prin magazinele lor fizice)

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 24 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 2 hours [ DST ]